Bemutatkozás – Bartók

Bartók úti óvoda

Liget Óvoda hívogató:

Intézményünk Debrecenben a Hatvan utcai kertben található. Három csoporttal működünk, jól felszerelt csoportszobáink és játszóudvaraink vannak. Óvodánk szellemiségében meghatározóak a környezeti nevelés alapelvei. Pedagógiai küldetésünkben a környezettudatos magatartás kap nagy hangsúlyt. A mi zöld óvodánk olyan természetközeli, és olyan vonzó óvodai környezet, ahol óvodásaink biztonságban érzik magukat, ahol kitárul előttük a felfedezésre váró világ, melyben megtanulnak biztonsággal eligazodni, és tájékozódni. Szeretetben élik meg mindennapjaikat, gyermeki érdeklődésüket, kíváncsiságukat, gondolataikat kifejezhetik. Megismerik és gyakorolhatják az egészséges életvitel szokásait, tevékenységeik során tudatosul bennük, a környezetbarát magatartásforma, és alakul viselkedéskultúrájuk.  Ehhez járul hozzá a takarítási- az állatvédelmi- a víz- és a föld világnapjáról, illetve a madarak és a fák napjáról való megemlékezés. Óvodánk elnyerte az “Örökös Zöld óvoda” címet.